top of page
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Braun - właściciel, projektant wnętrz

Różowy zawrót głowy - wnętrzarskie inspiracje w stylu Barbie.

Za sprawą filmu "Barbie", który niedawno trafił na ekrany kin świat oszalał na punkcie słodkiego stylu i różowego koloru. Spójrzcie w jaki sposób można go wykorzystać w nowoczesnych aranżacjach.


"Sweet Candy" - projekt wnętrza kamienicy we Wrocławiu.

Styl Barbiecore we wnętrzach - czym się charakteryzuje?


Najgorętszy styl tego sezonu nawiązuje do domku słynnej lalki Barbie, w którym dominuje cukierkowy klimat. Paleta kolorów jest oczywista: przede wszystkim róż we wszystkich możliwych odcieniach (od słodkich oraz intensywnych fuksjowych po delikatniejsze, dziewczęce pudrowe i łososiowe tony) w towarzystwie bieli, a także pasteli. Wśród dodatków znajdziemy natomiast wiele retro inspiracji.


Z pewnością jest to trend ekstrawagancki, który balansuje na granicy kiczu. Jak zatem sprawić by wnętrze Barbiecore było oryginalne i stylowe?


Kluczowe jest zachowanie odpowiednich proporcji. Kolor różowy nie musi całkowicie dominować Waszej przestrzeni, może stanowić jedynie przykuwający uwagę akcent, np. w postaci koloru mebli, ściany, sufitu lub pojedynczych dodatków tekstylnych, czy drobnych dekoracji.


Poniżej przykład jednej z moich odważnych aranżacji przygotowanej dla młodej Inwestorki zafascynowanej stylem retro i śmiałą kolorystyką. W takim wnętrzu nie zaznamy nudy, gdyż zaraz po przekroczeniu progu mieszkania napotykamy niecodzienne, fantazyjne zestawienia materiałów, form i kolorów.


"Sweet Candy" - projekt wnętrza kamienicy we Wrocławiu.

Różowy kolor a nastrój


Bardzo istotnym elementem każdej aranżacji jest kolor oraz to jaki ma wpływ na nasz nastrój. Różowy podobnie do koloru czerwonego kojarzy się z miłością i kobiecością. Przywodzi na myśl takie odczucia jak słodycz oraz czułość. Zdecydowanie jest to kolor radości, a nawet beztroski.


Otaczanie się nim we wnętrzu może sprawić wiele przyjemności i mieć działanie uspakajające. Badania psychologiczne w latach 80. XX wieku wykazały, że ściany w pomieszczeniach pomalowanych na różowo zmniejszają agresję.


Wymarzone dodatki dla Barbie


Barbie uwielbia retro i róż! Trudno więc wyobrazić sobie coś bardziej odpowiedniego niż zestaw agd marki Smeg, który zapewni wnętrzu Waszej kuchni nie tylko niebanalny wygląd, ale i niezawodną jakość.We współczesnych aranżacjach bardzo często mamy do czynienia z różnorodnym, swobodnym łączeniem stylów. Osobom, które dobrze się czują w eklektycznych wnętrzach Barbiecore posłuży jako doskonała inspiracja do twórczej zabawy.


Styl Barbie możemy zaaranżować na wiele sposobów, używając do tego rozmaitych dodatków. Do ciekawych propozycji zaliczają się lustra, meble wolnostojące, wazony, a nawet akcenty w postaci mozaiki lub płytek. Ostatnio wśród modnych rozwiązań spotykamy liczne wzory terazzo i szkliwionego gresu.
Podsumowanie


Różowe szaleństwo Barbiecore to niecodzienna propozycja zarezerwowana dla odważnych osób, które lubią wyrażać swoją osobowość w barwy sposób.


Jeśli filmowy styl kultowej lalki Barbie to coś, co chcielibyście przemycić do swojego wnętrza,

to z pewnością bogata oferta wyposażenia wnętrz dostępnego na rynku pozwoli Wam na kreatywne poszukiwania, a każdy miłośnik różu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie! :-)Kommentare


bottom of page